A MOME Elméleti Intézetének kérésére 2011-től könyvtárunk járatni kezdi a Springerin-t, az osztrák művészetelméleti folyóiratot.

A lap alcíme Hefte für Gegenwartskunst, tárgya tehát a kortárs művészet és kultúra. A művészetelméleti és -kritikai lap olyan olvasókra számít, akik a kulturális jelenségeket szeretnék társadalmi és politikai kontextusukkal együtt szemlélni és megérteni. Ugyanakkor széles olvasótábort igyekszik megszólítani, nemcsak a művészeket, műgyűjtőket, galériatulajdonosokat, művészetpedagógusokat, hanem “a művelt nagyközönséget” is. A Springerin tájékoztat a figyelemre méltó művészeti irányokról és eseményekről, megkísérli föltárni jelentésüket és szociokulturális összefüggéseiket.

A lap számai tematikusak, középpontjukban valamely kortárs művészti-kulturális kérdés áll. Egy-egy külön rovat a fölbukkanó új technológiákkal illetve a művészeti élet aktuális eseményeivel (tárlatok, publikációk) foglalkozik.

A lap német nyelven, negyedévente jelenik meg.

Első két száma már olvasható a MOME Könyvtárban:

lukacsi

Vatkany, Lajos: Vatkany Lajos!, Budapest, 1955