Mire jó a Behance?
A Behance egy ingyenesen használható nemzetközi közösségi oldal és e-portfoliórendszer kreatív szakemberek számára. Használatával könnyen megoszthatod másokkal munkáidat, tarthatod a kapcsolatot ismerőseiddel (és így figyelemmel követheted az ő munkáikat), de egyúttal új ismeretségeket is köthetsz, és jelentkezhetsz az itt közzétett álláshirdetésekre is.
Hogyan használd?
1. Regisztráció
A Behance használatához, azaz a saját portfólió létrehozásához és a csoporthoz való csatlakozáshoz egy egyszerű és ingyenes regisztrációra van szükség, amelyet a főoldalon a Sign up gombra kattintva érhetsz el.
2. A portfolió feltöltése
Hasonlóan a profiloldalhoz, itt is lehetőséged van testreszabni az oldal megjelenését a szerkesztőablak Edit design gombjára kattintva. Bár a szerkesztés logikusan van felépítve, merülhetnek fel kérdések, amelyekre a képernyő jobb szélén lévő függőleges sávban kaphat választ az érdeklődő.
Ezt elmentve a következő oldalon a projektedhez legközelebb álló kategóriákat és címkéket (tag-eket) adhatod meg, lehetőleg itt is minél részletesebb, ugyanis ezek alapján fogja megtalálni a többi felhasználó. Ezután nyilatkozhatsz az alkotásod felhasználási és módosíthatósági jogairól, amelyről bővebben a magyar Creative Commons közösség oldalán olvashatsz.
A következőkben listából választhatod ki, milyen eszközökkel hoztad létre az alkotásodat, és megadhatod azt is, hogy kivel dolgoztál együtt a projekten, amennyiben ez a valaki szintén Behance, és egyúttal a te Inner Circle-d tagja (erről részletesebben a közösségi részben fogunk szólni).
Ezt követően már csak a projekt publikálása és promotálása van hátra különböző közösségi oldalakon (Twitter, Facebook, LinkedIn).
3. Kapcsolattartás a közösséggel
A Behance azon túl, hogy egy könnyen kezelhető portfoliórendszert szolgáltat, közösségi céloknak is megfelel. A kapcsolattartásnak és -építésnek több módja is lehetséges: az általunk érdekesnek talált alkotók tevékenységét a Follow gomb megnyomásával követhetjük, az ismerőseinket a belső körünk részévé tehetjük az Inner Circle gomb segítségével.
Nagyobb közösségek számára csoportokat lehet létrehozni a Groups menüpontban.
4. Hogyan lehetsz a MOME csoport tagja?
A MOME csoport egy zártkörűen működő közösség, amelynek célja, hogy a volt és jelenlegi hallgatóink, valamint oktatóink egyetlen, hivatalos platformon jelenjenek meg. A Request to join gombra kattintva te is a közösség tagja lehetsz.