Folytatódik az Iparművészeti Múzeum  Zárvatartás idejére című előadás-sorozata. A minden hónap harmadik hétfőjén megrendezett program következő felvonása Margittai Zsuzsa Mesélő műtárgyak c. előadása lesz.

„Miképpen jelennek meg az állatmesék ábrázolásai különböző műtárgyakon? Miben más egy iparművészeti tárgyon vagy egy mesekönyvben megjelent illusztráció? Hogyan lesz a mesékből erkölcsi tanulság vagy éppen dekorativitás eszköze? Ezekre a kérdésekre keresi a választ az előadás konkrét mesék példáján – valamint az (ipar)művészettörténet ikonikus és kevésbé ismert alkotásain keresztül.”

Időpont: 2017. június 19., 15 óra

Helyszín: A múzeum könyvtárának olvasóterme.

A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyet az alábbi címen tudnak megtenni: e-mail küldés

További információ: 06 1 4565 107

(Forrás: imm.hu)