2011-től megújult a svéd Form magazin. Az új Form – Magazine for Nordic Architecture and Design két svéd lapnak, a korábbi Formnak (1905-) és a Forumnak (1976-) összeolvasztásából keletkezett, a szerkesztők közlése szerint azért, hogy a két folyóirat legjobb erőit közös munkában egyesítve, értékesebb kiadványt bocsáthassanak az észak-európai design iránt érdeklődő olvasók elé, mely jobban előmozdítaná a svéd design nemzetközi tekintélyét, közvetetten növelné termékeinek gazdasági hozamát. Az új Form főszerkesztői teendőit a Forum-os Daniel Golling vette át.

A külsejében is megújult, mostantól már svéd-angol kétnyelvű folyóirat tárgya belsőépítészet, építészet és design, különös tekintettel Svédországra és Skandináviára. Kéthavonta jelenik meg, idei első és második száma a MOME Könyvtárában olvasható.

lukacsi

Vatkany, Lajos: Vatkany Lajos!, Budapest, 1955