A Taylor & Francis kiadó 2011. április 4-étől két hónapos, ingyenes próbahozzáférést biztosít teljes online folyóiratcsomagjához a MOME számára. A gyűjtemény jelenleg 1352 kurrens folyóiratot tartalmaz, melyek az alábbi tudományterületeket képviselik :

• Antropológia és régészet
  • Művészetek és bölcsészettudomány (magában foglalja: történelem, nyelvészet, irodalom, zene, filozófia, teológia, vizuális- és előadó-művészet)
  • Magatartástudomány
  • Üzleti menedzsment és közgazdaságtudomány
  • Kémia
  • Kriminológia és jog
  • Neveléstudomány
  • Mérnöki tudományok, számítástechnika és műszaki tudományok
  • Környezettudomány és mezőgazdaság
  • Földrajz, tervezés, város és környezet
  • Könyvtár- és információtudomány
  • Matematika és statisztika
  • Média, kultúra- és kommunikációtudomány
  • Fizika
  • Politika, nemzetközi kapcsolatok és regionális tudományok
  • Népegészségügy és szociális ellátás
  • Szociológia és kapcsolódó tudományterületek
  • Sport, kikapcsolódás és turizmus
  • Stratégia-, védelem- és biztonságtudomány

A próbaidőszak folyamán a folyóiratok teljes szöveggel csak a MOME IP-tartományáról (Zugligeti út, Kinizsi utca, Ponton Galéria) működő gépekről érhetők el, az alábbi linken:

– Ezen a weblapon a tárgyköröket látjuk. A minket érdeklő téma linkjére kattintva megnyílik az alája besorolt e-kiadványok jegyzéke.

Keresési példa: Böngészés a művészeti tárgyú folyóiratokban.

Kattintsunk az Arts linkre. A megnyíló oldalon a téma további tagolódását láthatjuk (vizuális művészetek, zene, előadóművészet stb.). Nyissuk meg pl. az Art & Visual Culture altémát az előtte álló +-jellel. A megjelenő kiadványlistában narancs vagy zöld színű négyzetecskét látunk a folyóiratok mellett, ez jelenti azt, hogy szabadon hozzájuk férünk. (A többi kiadvány nem folyóirat, hanem könyv, azokra nem terjed ki az ingyenes próbaidő.) Kattintsunk valamely folyóirat, pl. a Digital Creativity linkjére. A megnyíló oldalon láthatjuk a kiadvány címlapját és ‘Full Access’ állapotú archívumát. Megnyitva egy lapszámot (issue) eljutunk a benne lévő cikkekhez, melyeket Pdf vagy Html formátumban nemcsak olvashatunk, hanem le is tölthetünk a próbaidőszak alatt. (A letöltés Explorer és Mozilla böngészővel simán megy, de nem minden böngészőben jelenik meg a teljes funkciós pdf-ablak.)

Szerencsés kutakodást kívánunk áprilisban és májusban!

lukacsi

Vatkany, Lajos: Vatkany Lajos!, Budapest, 1955